Description
Mik jelenleg a legfontosabb világnyelvek?
Mondhatnád, hogy az angol (nyilván), kínai, orosz, spanyol, jóindulattal francia is. Egy évtizede még igazad is lett volna. Ma már a helyes válasz nem olyan egyértelmű.
A technológia dinamikus fejlődése létrehozott és folyamatosan újratermelt magának olyan nyelveket, melyek bőven túlmutatnak a mindennapi kommunikáció elősegítésén. A mindenkit körülvevő digitális ökoszisztémát építik és formálják, amivel alapjaiban kódolják újra életünket, életstílusunkat. Csendben, a háttérből.
Ezek közül csak az angol maradt meg, ma pedig a pedig már a JavaScript, Swift, Java, Python, PHP, Ruby, illetve C/C++ és C# a posztmodern kor világnyelvei. Már minden gazdasági szektor felismerte, hogy ezek megkerülhetetlen tudástárak az értékteremtésben. A szépséghiba csupán az, hogy az ezzel rendelkező szakemberek továbbra sincsenek elegen. Sőt, az állandóan bővülő kereslet tükrében relatíve fogyóban vannak.
Mi azonban most összehívtuk Nektek a hazai IT-szcéna legjelentősebb knowledge centereit, akik ha kissé eltérő megközelítéssel is, de egy közös missziót tűztek ki maguk elé: munkáltatói igényekhez igazodó, gyakorlati tudással rendelkező specialistákat állítani a piacra.
Méghozzá minél többet, minél hatékonyabban.
A topik tagadhatatlanul forró, a kurrens kérdések és kihívások köre viszonylag tág. Amiről viszont biztosan szó lesz például, hogy...
... milyen munkaerőhiány-felzárkóztatást célzó oktatási programok vannak jelenleg a piacon és ezek milyen módszertanokat alkalmaznak a tudás-átadás során.
...a szakember-kínálat szűkössége, jelenleg erősen alulreprezentált társadalmi szegmensek felé nyitja meg a piacot. Az ő megszólításukhoz és integrációjukhoz szükség van eltérő stratégiákra?
...mik a junior szinten elvárt, legjobban hasznosítható tulajdonságok és kulcskészségek, ezek fejlesztését milyen programok és tréningek célozzák leghatékonyabban a piacon.
...hogyan zajlik a recruitment az IT-szektoron belül, mik a fő szempontrendszerek a kiválasztás során.