Agenda
The registration is now open, get yourself a seat at your favourite events!
Need help? Watch our video guide for registration!
FILTER![]()
13:30- 14:30
Mit tanulhat egy iskola a startupoktól? Mi lenne ha ma terveznénk egy iskolát?
talkHUNGARIANHIGHLIGHTED
Millenáris Startup Campus Meetup 1- Péter Halácsy
StatusLimited Capacity DescriptionStartupok modern szervezetek. Tanulunk, fejlődünk, változunk. És hatással vagyunk környezetünkre. Ja, és nincs startup szak az egyetemen, szóval itt mindenki autodidakta.
Mit tanulhatna ebből egy iskola? Egy oktatási rendszer, amit 200 éve terveztek meg?
15:30- 16:00
SmartHand, virtuális test és AR séta a Népszigeten
talkHUNGARIANHIGHLIGHTED
T-Systems HQ- T-Systems
StatusLimited Capacity DescriptionBemutatkoznak a KiBu (Kitchen Budapest) - a T-Systems innovációs laborjának - 2018-as tehetségprogramjának résztvevői. 2014 óta a KiBu 6 hónapos periódusokban inkubált olyan ötleteket, amelyek üzleti lehetőségeket kínáltak vagy kísérleti technológiai fejlesztéseket tűztek ki célul. Az elmúlt 4 évben közel 40 csapat fordult meg a KiBu berkein belül. Most három izgalmas projektet ismerhettek meg a gyerek kézprotézistól a népszigeti Augmentes Reality sétáig.
SmartHand – Egy okos kéz-protézis a gyerekeknek A gyerekek gyorsan nőnek, a piacon lévő bionikus kezek pedig drágák. A növésben lévő gyerekeknél ezeket a protéziseket pedig időről-időre cserélni kell, így sok páciens, főként óvodás és iskolás korú gyerekek esik el a használat lehetőségétől. Az előadásban egy olyan projektet mutatunk be, amely arra talált megoldást, hogyan lehet olcsón smart bionikus kezet létrehozni, amelyre különböző “applikációk” írhatók, mint például gépelő funkció, megfogó funkció. A vevő anyagi helyzetétől függően választható egy egy alapmodell, illetve különböző extrákkal ellátott modell is. Bemutatjuk, hogy egy Myo Armband segítségével (https://www.myo.com/) hogyan bírható funkcionális mozgásra egy 3D nyomtatott kéz-protézis.
Amikor a virtuális tested is a magadénak érzed - Személyre szabott kézmodellek a virtuális valóságban Gondolkodtál már azon, hogy a VR játékokban könnyű elmerülni, mégis valami zavar az élményben? Hogy a hipervalóságos esztétika ellenére mégis idegen testrészeket kell sajátodnak tekintened? A HandVR egy könnyű és hatékony megoldást biztosít, hogy a virtuális valóságban is magadének érezhesd a testedet. A Neurális háló technológia segítségével a kezedről készült fotót vagy videót 3D modellé alakíthatod és betöltheted kedvenc játékodba. Így már semmi nem áll a zavartalan szórakozás útjába. Az előadásban arról lesz szó, hogyan válik a virtuális élmény immerzívebbé a személyre szabott kéz modellek segítségével, ahol a 3D modelleket egy telefonos alkalmazás generálja színes fényképekből Deep Learning módszerekkel.
Fiktív valóságok - Augmented Reality séta a Népszigeten A Népszigeten majdnem lett olimpiai komplexum és mondén kaszinósor a századelőn, majd viszontagságos története a magyar hajógyártás megszűnésével áldozott le... Ezen a dokusétán fedezd fel velünk ezt a rendezetlen, ám minden sarkon új sztorit mesélő újpesti szigetet egy új nézőpontból, az Augmented Reality segítségével. Bemutatjuk neked azt a WalkAR nevű applikációt, amely új élményként új értelmezésben mutatja be a városi sétákban rejlő lehetőségeket. Itt a történelmi tények, és az elhangzó információk szubjektív módon kerülnek elmesélésre, miközben a képi és hangalapú tartalmak erősítik a befogadó élményét.
17:00- 18:30
Újrakódolni a munkaerőpiacot A magyar piac digitális felzárkóztatásának jelenlegi és lehetséges stratégiái
HUNGARIANpanel
Codecool Blue- Codecool, GreenFox, Skool, SignCoders
StatusLimited Capacity DescriptionMik jelenleg a legfontosabb világnyelvek?
Mondhatnád, hogy az angol (nyilván), kínai, orosz, spanyol, jóindulattal francia is. Egy évtizede még igazad is lett volna. Ma már a helyes válasz nem olyan egyértelmű. A technológia dinamikus fejlődése létrehozott és folyamatosan újratermelt magának olyan nyelveket, melyek bőven túlmutatnak a mindennapi kommunikáció elősegítésén. A mindenkit körülvevő digitális ökoszisztémát építik és formálják, amivel alapjaiban kódolják újra életünket, életstílusunkat. Csendben, a háttérből.
Ezek közül csak az angol maradt meg, ma pedig a pedig már a JavaScript, Swift, Java, Python, PHP, Ruby, illetve C/C++ és C# a posztmodern kor világnyelvei. Már minden gazdasági szektor felismerte, hogy ezek megkerülhetetlen tudástárak az értékteremtésben. A szépséghiba csupán az, hogy az ezzel rendelkező szakemberek továbbra sincsenek elegen. Sőt, az állandóan bővülő kereslet tükrében relatíve fogyóban vannak.
Mi azonban most összehívtuk Nektek a hazai IT-szcéna legjelentősebb knowledge centereit, akik ha kissé eltérő megközelítéssel is, de egy közös missziót tűztek ki maguk elé: munkáltatói igényekhez igazodó, gyakorlati tudással rendelkező specialistákat állítani a piacra. Méghozzá minél többet, minél hatékonyabban.
A topik tagadhatatlanul forró, a kurrens kérdések és kihívások köre viszonylag tág. Amiről viszont biztosan szó lesz például, hogy...
... milyen munkaerőhiány-felzárkóztatást célzó oktatási programok vannak jelenleg a piacon és ezek milyen módszertanokat alkalmaznak a tudás-átadás során.
...a szakember-kínálat szűkössége, jelenleg erősen alulreprezentált társadalmi szegmensek felé nyitja meg a piacot. Az ő megszólításukhoz és integrációjukhoz szükség van eltérő stratégiákra?
...mik a junior szinten elvárt, legjobban hasznosítható tulajdonságok és kulcskészségek, ezek fejlesztését milyen programok és tréningek célozzák leghatékonyabban a piacon.
...hogyan zajlik a recruitment az IT-szektoron belül, mik a fő szempontrendszerek a kiválasztás során. |